Łącznie oddano 111 głosów

6.06.2008r.

Podsumowanie sezonu 2007/2008

Sezon 2007/2008 w rozgrywkach klasy B dobrnął minionej niedzieli do końca, więc wypoadałoby zrobić małe podsumowanie tegoż sezonu w wykonaniu Kłosa Słupiec.
Minione rozgrywki pokazały, że wybór Leszka Dąbrosia na trenera Kłosa Słupiec był jak najbardziej słuszny. W skali od 1 do 10 oceniam go na 7. Pierwsze rozgrywki w nowym klubie zakończone na wysokim trzecim miejscu, są dla niego niewątpliwie sukcesem. Bywały sytuacje, w których postępował jak dla mnie zupełnie niezrozumiale jednak w obliczu całych dziesięciu miesięcy zapracował sobie na opinie solidnego szkoleniowca, którą mam nadzieję będzie polepszał.
Całemu zespołowi można niestety wypomnieć całkiem sporo błędów, jednakże biorąc pod uwagę fakt iż, był to sezon "zgrywania" można je wybaczyć, i oczekiwać o wiele więcej. Szkoda, że na mecze ze stosunkowo łatwymi przeciwnikami wychodziliśmy jako "wygrani" , bo wszyscy wiemy jak to się skończyło.
I tak w 18 spotkaniach zgromadziliśmy 31 pkt. Strzeliliśmy 46 bramek a straciliśmy 25. Diesięć razy odnośiliśmy zwycięstwa, cztery razy uznaliśmy wyższość rywala i również cztery razy padał remis. Największą porażkę odnieśliśmy z Wisłą Borusowa (1:5), a największe zwycięstwo z Ćwikowem (9:0).
Życzymy w najbliższym sezonie samych sukcesów i czekamy na jeszcze lepszą gre i myślę, że doczekamy się upragnionego awansu do A Klasy.

15.06.2008r.

Wyniki sondy

SONDA

Jak oceiasz jakość relacji z meczów senoiorów ?

W Oleśnie na remis

Skład: 1. P.Rysak, 2. M.Zaliński, 3. K.Miotła, 4. M.Zięba, 6. K.Galary, 7. R.Poniewierski, 8. Z.Jasiński, 9. K.Szymczyk, 10. M.Korzeń, 11. P.Świętek, 13. P.Łachut.
W meczu kończącym sezon 2007/2008 Kłos Słupiec zremisował z drużyną LZS Olesno 1-1 (0-1).
Kłos Słupiec miał problemy ze skompletowaniem jedenastki. Dopiero w 20 minucie P.Łachut dołączył do drużyny.
Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. Po strzale napastnika LZS' u piłka znalazła się w rękach bramkarza Kłosa. W odpowiedzi strzał lewego pomocnika Kłosa, ale piłka minęła prawy słupek bramki. Już w 26 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po świetnym rajdzie prawą stroną boiska pomocnik LZS' u umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to z koleji przewaga Kłosa Słupiec, który częściej przebywał na połowie rywali. Zawodnicy L.Dąbrosia nie stworzyli sobie jednak dogodnej okazji do zdobycia gola. Pierwsze 45 minut zakończyło się jednobramkowym prowadzeniem Olesna.
Druga połowa to zmasowane ataki gości. Pierwszą okazję nie wykorzystał P.Świętek po strzale z 20 metra piłka znalazła się nad poprzeczką. W 54 minucie stały fragment gry, do piłki podchodzi M.Korzeń i potężnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Olesno mogło wyjść na prowadzenie, ale zawodnik miejscowych nie potrafił pokonać goalkeepera Kłosa Słupiec. Pięć minut przed końcem spotkania świetnie dośrodkowywał R.Poniewierski wprost na głowę P.Świętka, lecz jego strzał minął lewy słupek bramki. Do końca meczu drużyny nie stworzyły sobie okazji bramkowych.

LZS Olesno                     1 - 1                    Kłos Słupiec

???

26'

1 - 0

1 - 1

54'

Mariusz Korzeń

8.06.2008r.

Ostatnia kolejka

I tak dobrneliśmy do statniej kolejki sezonu 20007/2008. Większość roztrzygnięć już znamy, niewiadome w dalszym ciągu jest to, kto zostanie mistrzem "B" kalsy. Właśnie mecz walczących o mistrzostwo Spartakusa Radgoszcz i Luszowic zapowiadają się najciekawiej w tej serii gier. Wszystkie spotkania ostatniej kolejki rozpoczną się w niedzielę o godzinie 11.00.
Kłos Słupiec tym razem uda się na spotkanie z LZS' em Olesno. Goście bez względu na wynik zakończą sezon na trzeciej pozycji, gospodarze mogą awansować maksymalnie na 5 miejsce. W ostatnim spotkaniu Kłos Słupiec pokonał LZS Olesno 2:1. Wyjazd autokarem o godzinie 9.45. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

4.06.2008r.

"Rezerwa" nie dała rady

Skład: 1. R.Szafraniec, 2. Ł.Lechowicz, 3. M.Zaliński, 4. Ks.R.Kapałka, 5. R.Adamczyk, 6. D.Bober, 9. P.Świętek, 10. M.Mikoś, 11. M.Korzeń. Ławka rezerwowych: 14. G.Polak, 16.M.Zając.
Kłos Słupiec musiał uznać wyższość klubu Wisła Borusowa, przegrywając w meczu XVI kolejki 1:5 (1:2).
Przed rozpoczęciem spotkania wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. W wyjściowym składzie zabrakło między innymi P.Rysaka, R.Poniewierskiego, M.Zięby, M.Chudego, K.Galarego. Z powodu kontuzji nie wystąpili W.Mikoś i Z.Łachut, a za czerwoną kartkę musiał pauzować K.Miotła. Pierwszą akcję stworzł Kłos i już w 5 minucie objął prowadzenie. Po prostopadłym podaniu K.Szymczyka w sytuacji sam na sam znalazł się D.Bober i z zimną krwią pokonał bramkarza Wisły. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia zaledwie 3 minuty. Po błedzie defensywy Kłosa piłkę w siatce umieścił napastnik Borusowej. Do 39 minuty spotkanie było bardzo wyrównane. Ale w 40 minucie  świetną okazję przeprowadzili goście którzy po technicznym strzale wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Wisły Borusowej 1:2.
Po zmianie stron pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. W doskonałej sytuacji znalazł się D.Bober, który po dośrodkowaniu M.Zalińskiego uderzył głową lecz piłka trafiła w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli w 55 minucie. Piękny strzał, lecz minimalnie nad poprzeczką. Wisła udokumentowała swoją przewagę cudowną bramką strzałem zza pola karnego w samo okienko bramki. Dwie minuty później było już 1:4. Po błędzie R.Szafrańca - zresztą nie pierwszego w tym meczu okazji nie zmarnował napastnik przyjezdnych. W 65 minucie po błędzie tym razem K.Kuchni który zagrał do napastnika Wisły znalazł się on w sytuacji sam na sam i ustalił wynik spotkania.
Ostatnie wydarzenia, które spotkały żółto-zielonych z pewnością przygnębiły wszystkich sympatyków klubu ze Słupca. Była to największa porażka Kłosa Słupiec w sezonie 2007/2008.

Kłos Słupiec                    1 - 5                 Wisła Borusowa

Dawid Bober

5'

1 - 0

1 - 1

8'

???

1 - 2

40'

???

1 - 3

60'

???

1 - 4

62'

???

1 - 5

65'

???

1.06.2008r.

Zbigniew Łachut kontuzjowany

Zawodnik LKS Kłos Słupiec Zbigniew Łachut doznał kontuzji kolana i nie zagra do końca sezonu. Zawodnik nabawił się kontuzji podczas ostatniego meczu z Luszowicami. W tamtym sezonie Zbigniew Łachut miał problemy z kolanem ale nie tak poważne jak teraz. Zawodnik miał zerwane jedno więzadło a drugie uległo naderwaniu i obecnie przebywa w szpitalu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

28.05.2008r.

Świetny Finish Luszowic

Skład: 1. P.Rysak, 2. M.Chudy, 3. K.Miotła, 4. M.Zaliński,
5. R.Adamczyk, 6. K.Szymczyk, 7. Z.Łachut, 8. M.Korzeń, 9. R.Poniewierski, 10. K.Galary, 11. D.Bober. Ławka rezerwowych: 15. K.Kuchnia, 16. W.Mikoś.
W meczu XV kolejki Kłos Słupiec w wyjazdowym spotkaniu został pokonany przez drużynę z Luszowic 1-2 ( 0-0 ).
W pierwszej połowie Słupiec już w 2 minucie mógł objąć prowadzenie. W znakomitej sytuacji znalazł się K.Galary, ale nie potrafił otworzyć wyniku spotkania. Chwilę później doszło do bardzo groźnie wyglądającego starcia. Z.Łachut doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu powrót na boisko i na placu gry pojawił się K.Kuchnia. Goście mieli szansę w 23 minucie, dogodnej sytuacji nie wykorzystał D.Bober. Do końca pierwszej połowy to gospodarze stwarzali groźniejsze  akcje, ale nie potrafili żadnej z nich zamienić na bramkę. Do przerwy bez bramek.
W drugiej połowie fantastycznie zaczął Kłos. W 47 minucie D.Bober wykorzystał koszmarny błąd bramkarza Luszowic i było 1-0 dla Słupca. Nie zrażeni tym zimnym prysznicem gospodarze ostro ruszyli do przodu. W 67 minucie świetnie interweniował P.Rysak. Chwilę później z kontrą ruszyli goście, oko w oko z bramkarzem znalazł się D.Bober, lecz goalkeeper dobrze sparował piłkę na rzut rożny. W tej samej minucie M.Korzeń strzela głową, a bramkarz znów świetnie interweniuje. W 84 minucie zaczął się dramat gości. Po faulu na napastniku Luszowic, który wychodził sam na sam z P.Rysakiem czerwoną kartkę obejrzał K.Miotła i musiał opuścić boisko. Dwie minuty później P.Rysak musiał wyciągać piłkę z siatki. Napastnik Luszowic pewnie wykorzystał błąd defensywy przyjezdnych. W doliczonym czasie gry Luszowice rozstrzygnęli losy spotkania strzelając drugą bramkę.
Piłkarze Kłosa Słupiec nie są w najlepszej formie więc na awans muszą jeszcze poczekać do następnego sezonu.

Luszowice                      2 - 1                  Kłos Słupiec

0 - 1

47'

Dawid Bober

???

86'

1 - 1

???

90'

2 - 1

25.05.2008r.

Wyjazd po zwycięstwo

W Luszowicach spotkają się ligowi sąsiedzi. Drugie Luszowice zmierzą się z trzecim Kłosem Słupiec. Zwycięzca tego meczu zajmie wyższe miejsce w tabeli. Podopieczni Leszka Dąbrosia aby nadal mieć matematyczne szansę na awans muszą wygrać to arcytrudne spotkanie. W ostatnim spotkaniu Luszowice niespodziewanie zremisowały z LZS Mędrzechów 1-1, natomiast Kłos Słupiec wygrał 3-2 z Avą Grądy. Mecz zostanie rozegrany w Luszowicach o godz. 11.00. Wyjazd autokarem o godz. 9.30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

21.05.2008r.

Komplet punktów

Skład: 12. P.Rysak, 2. M.Korzeń, 3. Z.Łachut, 4. M.Zięba, 5. M.Zaliński, 6. K.Miotła, 7. K.Szymczyk, 8. K.Kuchnia, 9. W.Mikoś, 10. P.Świętek, 11. R.Poniewierski. Ławka rezerwowych: 14. R.Adamczyk, 15. K.Galary, 16. J.Bednarz.
W ramach XV kolejki Kłos Słupiec pokonał przed własną publicznością drużynę Ava Grądy 3:2 (3:2).
Gospodarze znakomicie rozpoczęli to spotkanie. Już w 5 minucie spotkania znakomitym podaniem w pole karne popisał się W.Mikoś, a R.Poniewierski technicznym strzałem z okolic pola karnego wpakował piłkę do siatki. Później z każdą minutą LKS wyprowadzał coraz groźniejsze akcje. I już w 20 minucie podwyższył na 2-0 W.Mikoś po świetnym rajdzie z prawej strony boiska huknął jak z armaty i nie dał szans bramkarzowi na obronę strzału. Całkowicie rozbite Grądy w 32 minucie przyjęły jeszcze jeden cios. Kapitalnym strzałem z okolic pola karnego popisał się K.Miotła. Goście odpowiedzieli dopiero w 40 minucie nieuwagę Kłosa wykorzystał napastnik przyjezdnych. Gdy Słupiec czekał na gwizdek kończący I połowę gry kontaktową bramkę zdobyli goście. Doskonałe podanie po między dwoma obrońcami i w sytuacji sam na sam zdobył swoją drugą bramkę w meczu.
Na drugą połowę dużo szybciej wyszli goście. Ale niczego pod słupiecką bramką nie zwojowali. W 65 minucie po rzucie rożnym piłki w siatce nie potrafił umieścić zawodnik Grądów. W 70 minucie odpowiedzieli godpodarze. Po dośrodkowaniu R.Poniewierskiego przed szansą stanął P.Świętek, ale strzelił prosto w bramkarza. W tej samej minucie z dystansu próbował K.Szymczyk, lecz bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. 7 minut później napastnik przyjezdnych miał szansę na hattrica, ale po strzale z rzutu wolnego kapitalnie interweniował P.Rysak. Do końca meczu drużyny nie stworzyły sobie groźnych akcji i wynik spotkania nie uległ zmianie.

Kłos Słupiec                   3 - 2                Ava Grądy

Robert Poniewierski

5'

1 - 0

Wojciech Mikoś

20'

2 - 0

Konrad Miotła

32'

3 - 0

3 - 1

40'

3 - 2

44'

???

18.05.2008r.

Kolejne spotkanie.

W niedzielnym spotkaniu walczący o mistrzostwo Kłos Słupiec zagra przed własną publicznością z Avą Grądy. Na papierze wydaje się, że to będzie najciekawszy mecz w tej kolejce. Grądy w ostatnim meczu zanotowały wysokie zwycięstwo nad Mędrzechowem wygrywając 6-0, natomiast Kłos po bardzo słabym meczu został pokonany przez drużynę ze Smęgorzowa. W ostatnim spotkaniu padł remis 4-4, a w sparingu Grądy wygrały 3-0. Oba zespoły prezentują się bardzo dobrze co daje nadzieję na dobre widowisko. Mecz zostanie rozegrany na naszym stadionie o godz. 14.00. Wszystkich wiernych kibiców zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.

12.05.2008r.

Niespodzianka w Smęgorzowie.

Skład: 12. P.Rysak, 2. M.Zaliński, 3. K.Miotła, 4. M.Zięba, 5. M.Chudy, 6. K.Szymczyk, 7. P.Świętek, 8. D.Bober, 9. W.Mikoś, 10. R.Poniewierski, 11. K.Galary. Ławka rezerwowych: 14. R.Adamczyk, 15. J.Bednarz, 16. M.Korzeń, 17. Z.Łachut.
W meczu XIV kolejki Kłos Słupiec niespodziewanie przegrał w wyjazdowym meczu z Czarnymi Smęgorzów 1:2 (1:0).
W pełnym słońcu przy wysokiej temperaturze więcej "z gry" mieli słupczanie, którzy zdecydowanie groźnie atakowali gospodarzy. W 6 minucie groźnie strzelał R.Poniewierski, lecz minimalnie chybił. Przewaga była miażdżąca. Wydawało się, że bramka dla słupieckiej drużyny musi za chwilę paść. I padła. W 20 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Smęgorzowa płaskim strzałem pokonał M.Trele K.Galary, dla którego była to czwarta bramka w sezonie. Gospodarze dopiero odpowiedzieli w 40 minucie. Po strzale napastnika Smęgorzowa świetnie interweniował P.Rysak. Na przerwę Kłos schodził z jednobramkową przewagą.
W drugich 45 minutach to Smęgorzowianie ruszyli do ataku i już w 60 minucie doprowadzili do wyrównania. Po rzucie wolnym piłka odbija się od muru i trafia pod nogi rywala, który dokonuje formalności. Kolejną groźną akcje przeprowadzili w 73 minucie, ale nie potrafili pokonać goalkeeper Kłosa. Słupiec wyraźnie zaczął się gubić natomiast Czarni chwycili wiatr w żagle raz po raz znajdując się w okolicy pola karnego gości. I w 81 minucie po prostopadłym podaniu między dwóch obrońców napastnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam i ustalił wynik spotkania.
Kolejny raz Kłos przegrywa z teoretycznie słabszym zespołem. Porażka ta może zamknąć drogę do pierwszego historycznego awansu do "A" klasy.

Czarni Smęgorzów            2 - 1                  Kłos Słupiec

0 - 1

20'

Krzysztof Galary

???

60'

1 - 1

???

81'

2 - 1

11.05.2008r.

Lider na kolanach...

Skład: 12. P.Rysak, 2. M.Chudy, 3. Z.Łachut, 4. M.Zięba, 5. K.Miotła, 6. W.Mikoś, 7. K.Kuchnia, 8. K.Szymczyk, 9. R.Poniewierski, 10. K.Galary, 11. D.Bober. Ławka rezerwowych: 13. M.Zaliński, 14. M.Korzeń, 15. J.Bednarz, 16. P.Świętek.
W hitowym meczu XIII kolejki Kłos Słupiec pokonał na własnym stadionie Spartakusa Radgoszcz 1-0 (1-0).
Niedzielny mecz miał bardzo duże znaczenie dla słupieckiej drużyny, gdyż porażka w tym meczu praktycznie przekreślała szansę awansu do "A" klasy.
Pierwszą groźną akcję w spotkaniu przeprowadzili piłkarze Spartakusa grających w niebiesko-białych strojach, lecz nie potrafili pokonać P.Rysaka. Słupiec grał jednak agresywniej i częściej utrzymywał się przy piłce, zyskując optyczną przewagę. Starali się grać wiście angielskim stylu, nie ustępowali rywalom chkoćby na centymetr. W odpowiedzi w 13 minucie K.Galary wykłada piłkę K.Kuchni, który strzałem z 16 metrów trafia prosto w bramkarza. Chwilę później znakomitą akcję przeprowadził K.Galary, który wykorzystał koszmarny błąd defensywy rywali. Obrońca Spartakusa tak fatalnie podawał do swojego partnera, że piłkę przechwycił K.Galary i ruszył z nią na bramkę. Napastnik w sytuacji sam na sam strzelił precyzyjnie i umieścił piłkę w siatce. Świetną okazję w 35 minucie zmarnowali goście. W sytuacji sam na sam piłkę uderzył tuż koło lewej nogi P.Rysaka. Zmierzającą piłkę do bramki wyekspediował na rzut rożny M.Zięba. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Kłosa.
W drugiej połowie lepiej zaprezentowali się goście. "Niebiescy" częściej utrzymywali się przy piłce, lecz nie potrafili zdobyć wyrównującej bramki. Po upływie 35 minut stworzyli sobie bardzo groźną akcję, ale strzał z narożnika pola bramkowego w krótki róg bramki sparował na rzut rożny goalkeeper Kłosa. Gospodarze mogli podwyższyć stan meczu, ale w 86 minucie po strzale D.Bobera  zawodnik Radgoszczy ustawiony na słupku bramki instynktownie wybił piłkę na rzut rożny. Trzy minuty później ten sam zawodnik mógł ustalić wynik spotkania, ale w sytuacji "oko w oko" z bramkarzem zabrakło mu precyzji. Ostatnie minuty to napór przyjezdnych, który nie przyniósł jednak bramkowego efektu. Gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i utrzymali prowadzenie do końca spotkania. Bezbarwnie dziś grający zawodnicy Radgoszczy powinni być zadowoleni, że Kłos wygrał to spotkanie tylko jedną bramką. Spotkanie zakończyło się pierwszą w tym sezonie porażką Spartakusa Radgoszcz.
Wygrana Kłosa Słupiec oznacza, że obie drużyny mają po 30 punktów i tracą zaledwie 1 punkt do lidera.

Dzisiaj stronę odwiedziło 6 odwiedzających DZIĘKUJEMY !!!
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?