13. Brzoza Brzezówka 21
14. LKS Ilkowice 13
Pełna Tabela

Gorzki smak remisu

W niedzielne popołudnie piłkarze Kłosa Słupiec podejmowali na własnym stadionie DTS Dąbrowę Tarnowską. Spotkanie to zakończyło się podziałem punktów. Wyrównujące trafienie podło po rzucie karnym w ostatniej minucie spotkania.  W drużynie Kłosa Słupiec wystąpili:

Paweł Łachut

Kłos Słupiec do meczu z DTS-em przystąpił na pełnym "luzie", bo któż mógłby się spodziewać, że Szarwark w meczu ze Smęgorzowem straci punkty. A jednak stara piłkarska prawda się sprawdza - gra się do końca.
        Od samego początku Kłos Słupiec zaczął ostrożnie i z respektem do piłkarzy DTS' u. Mimo to już w 9 minucie objęli prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła na "szesnastkę" gdzie był ustawiony Płachta. Przyjął piłkę ograj jednego z obrońców i strzelił potężnie w prawy róg bramki. Antosz był bez szans odprowadzając piłkę wzrokiem. To nie był koniec ataków na bramkę gości. Kłos jakby wypatrzył swoją szans, ale nie potrafił jej wykorzystać. Dwa razy bliski szczęścia był Wróbel, ale za pierwszym razem został przyblokowany, a przy drugiej próbie Antosz odbił futbolówkę do boku. Wydawać się mogło, że bramka dla Kłosa musi w końcu paść. Jednak to piłkarze z Dąbrowy strzelili wyrównującego gola. Po rzucie wolnym na skraju prawej strony pola karnego, kolega z drużyny wypatrzył nie do końca przykrytego Kota, który zaskoczył Rysaka trącając futbolówkę końcem buta nad interweniującym golkiperem Kłosa. Kłos mimo starań nie potrafił pokonać bramkarz DTS'u w tej połowie po raz drugi.
         Po zmianie stron na boisku grała jedynie jedenastka Kłosa, która nie pozwalała piłkarzom z Dąbrowy na wiele. Przed szansą na bramkę stanęli Wróbel, Gadziała D. czy Płachta, ale w decydujących momentach brakowało jak zwykle wykończenia. Dopiero po samotnym rajdzie Wróbla, który ograł obronę DTS'u i bramkarza skierował piłkę do siatki. Mimo prowadzenie Kłos nie zwalniał tempa. Czerwono-czarni nie pozwalali rywalom na wiele. Kolejne 100% okazje marnowali Wróbel, który nie potrafił umieścić piłki do pustej już bramki czy Gadziała mając przed sobą tylko bramkarza. W podobnej sytuacji też znalazł się Płachta. Też trzeba przyznać, że Antosz miał swój dzień odbijając każdą piłkę zmierzającą do bramki. Olbrzymiej przewagi piłkarze Kłosa nie potrafili wykorzystać, a Dąbrowa potrafiła odpowiedzieć. Najbliżej byli oni strzelenia wyrównującej bramki w 85 minucie gry, ale w sytuacji sam na sam Rysak zdołał odbić piłkę ręką. Sekundy dzieliły słupiecki zespół od triumfu w tym meczu. Niestety nie porozumienie między Strycharzem a Rysakiem wykorzystał zawodnik Dąbrowy dopadając do piłki. Rysak nie miał wyjścia i przerwał akcje rzucając się pod nogi piłkarza z Dąbrowy. Arbiter nie miał wątpliwości - wskazał na jedenasty metr po czym pokazał bramkarzowi ze Słupca żółtą kartkę. Prezent bez skrupułów wykorzystał Antosz zostając bohaterem swojej drużyny. Po golu sędzia nie wznowił już gry.
            Szkoda straconej szansy na zwycięstwo w tym meczu i zajęciu fotelu wicelidera. Kolejny raz stare piłkarskie porzekadło się sprawdza. Nie wykorzystujemy swoich szans na bramki i tracimy ważne punkty, które można było bez problemu zainkasować. Kończymy sezon na podium szkoda tylko, że na tym najniższym stopniu. Dzięki wszystkim za sezon walczyliśmy do końca. Mamy nadzieję że ten  najbliższy będzie jeszcze bardziej udany.
Klasa B 2013/2014, grupa: Tarnów IV (Żabno)

Damian Wróbel 60'

32' Sławomir Kot

90' Robert Antosz (k)

08.06.2014

Na zakończenie z DTS-em

Na zakończenie sezonu 2013/2014 piłkarze Kłosa Słupiec rozegrają ostatni już mecz, a przeciwnikiem będzie DTS Dąbrowa Tarnowska. Niedzielny przeciwnik ostatnio notuje bardzo dobre wyniki. Remis z Szarwarkiem i Nową Jastrząbką, wygrana nad Grądami i Wójciną. Piłkarze Kłosa Słupiec na pewno będą chcieli pozytywnie zakończyć zmagania w naszej grupie i będą szukać szansy na 10 zwycięstwo w tym sezonie. Zapowiada się ciekawe spotkanie zapraszamy więc wszystkich sympatyków Kłosa i Dąbrowy na stadion w Słupcu. Początek spotkania o 14:00

16.06.2014

Porażka z liderem

Niestety piłkarze Kłosa Słupiec wysoko przegrali z liderem z Nowej Jastrząbki 0-5 (0-1). Wyrównane widowisko oglądaliśmy do 65 minuty, później inicjatywę przejął lider i wypunktował nasz zespół. W drużynie Kłosa Słupiec wystąpili:
 Karol Rysak
 Kamil Krupa  46'   Arkadiusz Gadziała
 Bogusław Pomykała 65'    Paweł Skiba

Grzegorz Płachta 75'   Łukasz Lechowicz

Wiktor Suchoń  75'     Konrad Mazur

Dawid Gadziała
             W niedzielne upalne popołudnie Kłos Słupiec gościł na swoim stadionie lidera z Nowej Jastrząbki. By zachować szanse na pozostanie w walce o A Klasę Kłos dzisiejszy mecz musiał wygrać.
            Od samego początku spotkania oglądaliśmy wyrównaną grę z lekkim wskazaniem na piłkarzy z Jastrząbki, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali groźne akcje. Ale pierwszą akcję przeprowadził Kłos, po której był bardzo bliski objęcia prowadzenia. Lewą stroną przedarł się Wróbel, który na wolnej pozycji zobaczył Gadziałę, który z pierwszej piłki posłał piłkę wzdłuż bramki. Bramkarz z Jastrząbki odbił piłkę na piąty metr, ale dobitki nie wykorzystał Suchoń strzelając prosto w ręce golkipera. Była to wyśmienita okazja dla piłkarzy Kłosa. Po tym ostrzeżeniu w końcu lider wziął się za grę. Na efekty w postaci gola długo nie czekaliśmy bo do 20 minuty. Prawą stroną przedarł się pomocnik gości i wypatrzył na 16 - stce osamotnionego kolegę, który precyzyjnie przymierzył i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Upalne słońce dawało się we znaki więc sędzia dzisiejszego spotkania zarządził chwilę przerwy na uzupełnienie płynów. Po krótkiej przerwie dalej w natarciu byli piłkarze z Jastrząbki, a Kłos liczył jedynie na szybkie akcje z wykorzystaniem naszych pomocników. Bliski szczęścia był Płachta, ale piłka przeleciała nad bramką. Przed przerwą goście mogli prowadzić już różnicą dwóch goli. W sytuacji oko w oko z Rysakiem lepszy był nasz bramkarz najpierw broniąc próbę lobowania, a później odbijając kolejny strzał na rzut rożny. Pierwsza połowa kończy się na prowadzeniu gości.
            Po przerwie Kłos od samego początku zagrał rozważnie w linii obrony. Decydującą rolę odegrał Strycharz oraz Łukomski, którzy dzisiaj mieli sporo pracy w destrukcji. Kłos próbował wszelkimi metodami, ale w obronie także dobrze spisywali się przyjezdni. Decydującym momentem mogła być szarża Wróbla, który praktycznie wychodził sam na sam z golkiperem z Nowej Jastrząbki, ale w decydującym momencie został przytrzymywany za koszulkę. Sędzia jednak nie odgwizdał rzutu karnego, przy tym spoglądając na asystenta, który także nic nie zasygnalizował. Po tej sytuacji dalsze losy meczu należały do piłkarzy z Jastrząbki, którzy wykorzystali rozluźnione szyki obronne naszej drużyny inkasując przy tym kolejne 4 bramki. Kłos najbliżej honorowego trafienia był przy stanie 0-4 dla gości, ale piłka po strzale Gadziały wylądowała jedynie na poprzeczce bramki.
        Szkoda straconych punktów, ale trzeba przyznać, że to piłkarze liderującej drużyny byli lepsi i lepiej przygotowani pod względem kondycyjnym. Piłkarze słupieckiej drużyny, mogą być też zadowoleni bo przynajmniej momentami oglądaliśmy twardą grę. Pogoda też zrobiła swoje. Szkoda straconej szans. Na koniec również na naszym stadionie zagramy z Dąbrową Tarnowską.

Kłos Słupiec 0:5 KS Nowa
Jastrząbka II

Kolejka XV

Kick off: 08/06/2014 / 14:00

08.06.2014

Mecz na szczycie z rezerwami IV ligi!

W niedzielę 8 czerwca o godzinie 14:00 Kłos Słupiec zmierzy się z rezerwami Nowej Jastrząbki w spotkaniu na szczycie piłkarskiej B Klasy. Jastrząbka po serii 14 kolejek ma na swoim koncie 35 punktów i jest już pewna na dwie kolejki przed końcem sezonu awansu do A Klasy. Wciąż jest realna szansa na drugą pozycję w tabeli i możliwe rozegranie baraży o udział w wyższej klasie rozgrywek. Warunkiem jest zdobycie w najbliższym meczu kompletu punktów. Wszyscy się więc zastanawiają czy jest szansa na pokonanie lidera? Odpowiedź na to pytanie szczególnie nurtuje zawodników i sympatyków Kłosa Słupiec. W przypadku gdy B-klasa jest najniższym szczeblem rozgrywek najważniejszym celem występujących w niej ekip jest awans wyżej. Spadek nie jest możliwy, chociaż ambicje każdej z drużyn są takie, aby zajmować jak najwyższe miejsce. Sytuacja w tabeli tak się ułożyła, że o kwestii możliwej promocji zadecydują dwa najbliższe mecze. W dotychczasowo rozegranych spotkaniach Kłos Słupiec na sześć meczy "domowych" wszystkie wygrał. W niedzielę każdy wynik jest możliwy, a my mamy nadzieję, że piłkarze podtrzymają wspaniałą serię bez straty punktów.    Zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków Kłosa. Już dawno nie oglądano u nas pojedynku o taką stawkę dlatego sugerujemy... warto być w niedzielę na Stadionie Kłosa Słupiec. Zawodnicy obiecują walkę o każdą piłkę i każdy centymetr boiska. Tego meczu po prostu nie można przegapić. Zbiórka piłkarzy godzina 13:15

05.06.2014

Remis na własne życzenie

Piłkarze Kłosa Słupiec pechowo zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z "rezerwami" Iskry Olesna 1-1 (1-0). W drużynie Kłosa Słupiec wystąpili:

Jacek Kabat

Zgodnie z przewidywaniami Kłos Słupiec wystąpił w optymalnym składzie, ale za to pauzę weekendową wykorzystał pierwsza drużyna Olesna desygnując do gry kilku zawodników. Spodziewaliśmy się wyrównanego meczu i taki właśnie oglądaliśmy, ale to goście mogą pluć sobie w brodę, bowiem wynik mógłby być zgoła inny, gdyby wykorzystali kilka wyśmienitych okazji w drugiej części gry.
          Spotkanie zaczęło się dość spokojnie. Optyczną przewagę od początku miało Olesno, lecz dość długo nie przekładało się to na dogodne sytuacje podbramkowe. Strzał zza linii pola karnego na bramkę Rysaka z 10 minuty był pierwszym ostrzeżeniem, ale piłka po interwencji naszego golkipera wyszła na róg. Kłos tymczasem też nie zamierzał ograniczyć się do roli obserwatora i od czasu do czasu zbliżał się pod pole karne gospodarzy. Ale indywidualne akcję Gadziały czy Wróbla kończyły się niecelnymi strzałami. Dopiero po upływie 30 minuty gry Kłos stworzył sobie akcję po której wyszedł na prowadzenie.  Pomykała doskonale wypatrzył na lewej flance Wróbla, który spokojnie przyjął piłkę na ciało zwodem minął obrońcę i posłał piłkę do sitaki obok interweniującego Wajdy. Bramka ta ożywiła trochę spotkanie, ale do końca pierwszej połowy oglądaliśmy wyrównaną grę.
         Po zmianie stron plan Kłosa był bardzo prosty - strzelić drugą bramkę i spokojnie dograć do 90 minuty. Niestety drużyna z Olesna nie ułatwiała zadania wprowadzając na plac gry trzech świeżych zawodników. Iskra zaczęła szukać swoich okazji na wyrównanie. O ile piłka płynnie przechodziła do linii ataku to dalszej akcji nie pozwolili rozwinąć nasi obrońcy pewnie odbierając i wyprowadzając groźne kontry. Pierwsza taka kontra nadarzyła się w 55 minucie gry wtedy na czystej pozycji znalazł się Wróbel, lecz zbyt mocno wypuścił piłkę przed siebie, a przytomne wyjście Wajdowicza uchroniło Iskrę przed stratą drugiej bramki. Po chwili doskonałej sytuacji nie wykorzystał Gadziała, ale i tym razem bramkarz z Olesna był czujny i przytomnie wyszedł przed bramkę. Wydawać się mogło, że bramka dla Kłosa to tylko kwestia czasu. Olesno jednak odpowiedziało strzałem z 25 metra. Rysaka jednak uratował słupek. 20 minut przed końcem gry Kłos był najbliżej na podwyższenie prowadzenia. Tym razem oko w oko z bramkarzem stanął Suchoń, który minął bramkarza, ale nie zdążył już posłać piłki do pustej bramki. Z interwencją przyszli obrońcy Iskry wybijając w ostatniej chwili. Piłkarze Kłosa pod koniec meczu wyraźnie osłabli. Olesno już atakowało z większym animuszem. Byli blisko strzelenia bramki w 80 i 82 minucie wtedy to piłka dwukrotnie o centymetry mijała. naszą bramkę.  Pięć minut przed końcem gospodarze dopięli swego. W polu karnym Łos ograł naszych obrońców i posłał piłkę z 11 metra w stronę bramki. Piłka wpadła do siatki choć Rysak mógł trochę lepiej ustawić się w bramce, gdyż strzał nie był tak precyzyjny jakby mogło się to wydawać. Do końca meczu heroiczne ataki jednych jak i drugich nie dały nam dzisiaj rozstrzygnięcia i skończyło się na podziale punktów.
        Dzisiaj remisujemy, ale piłkarze Kłosa mogą być z siebie zadowoleni gdyż zagrali na możliwie najwyższym poziomie. Szkoda nie wykorzystanych sytuacji, no ale cóż taki czasem bywa futbol. Gramy do końca i za tydzień gościmy lidera z Nowej Jastrząbki. Zapowiada się elektryzujące widowisko
Iskra Olesno II 1:1 Kłos Słupiec

Kolejka XVII

Kick off: 01/06/2014 / 17:00

Stadion: Olesno Stadium

Zbigniew Łos 85'

30' Damian Wróbel

01.06.2014

Wyjazd do Olesna

Po dwutygodniowej przerwie od ligowych spotkań piłkarze słupieckiej drużyny rozegrają w końcu mecz o punkty. W niedzielę o godzinie 17 oczy piłkarskiego Słupca zwrócone na Olesno. To właśnie tam swój bardzo ważny mecz w ramach 17 kolejki rozegra Kłos Słupiec. Przeciwnikiem będzie drugi zespół Iskry Olesno. Dotychczas Iskra zgromadziła na swoim koncie dorobek 12 punktów i zajmuje 8 miejsce w tabeli. W jesiennym spotkaniu obu tych drużyn Kłos wygrał na własnym stadionie 3:1. Spodziewamy się jednak, że zadanie będzie o wiele trudniejsze jak w poprzedniej rundzie, gdyż Olesno gra dużo lepiej na własnym stadionie. Jesteśmy pewni, że zarówno piłkarze jak i kibice naszej drużyny dadzą z siebie 100%. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na stadion Olesna. Wyjazd autokarem z pod szatni klubu o 15:45!

13.05.2014

Skromne zwycięstwo nad Padwią

W niedzielne słoneczne popołudnie w spotkaniu towarzyskim piłkarze Kłosa Słupiec pokonali w wyjazdowym spotkaniu Grunwald Padew Narodową 2:1 (0:0). Wszystkie bramki zdobyli piłkarze z Padwi Narodowej w tym dwie samobójcze dla naszej drużyny. Cieszyć mogła frekwencja w naszej drużynie, bo dziś mieliśmy do dyspozycji 15 zawodników.

Grała także dzisiaj nasza grupa. Lider z Nowej Jastrząbki bez większych problemów poradził sobie z rezerwami Olesna pewnie wygrywając 6:0. Natomiast Victoria Szarwark w sobotnim meczu niespodziewanie straciła punkty z DT'sem Dąbrowa Tarnowska remisując 2:2. Po tej kolejce Kłos Słupiec dalej zajmuje pozycję wicelidera ze stratą 6 punktów do Nowej Jastrząbki i z przewagą 3 punktów nad Szarwarkiem.

25.05.2014

Towarzysko z Padwią Narodową

Piłkarze Kłosa Słupiec nie będą mieć dłuższej przerwy bez gry. W ramach pauzy naszej drużyny rozegramy mecz kontrolny z Padwią Narodową. Grunwald na co dzień występuje w Mieleckiej B Klasie. Po serii 14 meczy zajmuje 2 miejsce. Będzie to idealny przeciwnik dla naszej drużyny, gdyż poziomy piłkarskie mogą być wyrównane choć trzeba sądzić, że podkarpacka B Klasa jest nieco mocniejsza. Mecz ten został zaplanowany na najbliższą niedzielę o godzinie 16:00. Zbiórka i wyjazd piłkarzy z pod szatni klubu o 14:45. Liczymy na Waszą obecność!

21.05.2014

Nowe terminy zaległej kolejki

W związku z odwołaniem XV kolejki serii gier tarnowski Związek Piłki Nożnej w Żabnie podał nowe terminy rozegrania zaległych kolejek. Najbliższy weekend piłkarze Kłosa Słupiec, znów nie zagrają. Tym razem będą pauzować. To nie jest najlepsza wiadomość dla naszej drużyny, gdyż drugi tydzień bez gry może znacząco odbić się na formie naszej drużyny. Jesteśmy w trakcie załatwiania meczu towarzyskiego. Będziemy chcieli na bieżąco informować Was o dalszych postępach w tej sprawie. Więcej w zakładce TERMINARZ, tam szczegółowy plan na kolejne tygodnie.

Dzisiaj stronę odwiedziło 7 odwiedzających DZIĘKUJEMY !!!
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?